Past na řidiče! Rožnov má nové stacionární radary
Město Rožnov nainstalovalo v uplynulých dnech několik radarů na měření rychlosti. Nyní probíhá schvalovací proces, do ostrého provozu budou spuštěny již brzy.

Nově instalované stacionární radary po Rožnově mají přinutit neukázněné řidiče k dodržení rychlosti 50km/h při jízdě ve městě. Celkem byly instalovány tři radary a to na ulici Meziříčská, u hospody U Janoštíka (měří v obou směrech) a na Kramolišově. Konkrétní místa na umístění radarů doporučovala Městská police a vše bylo konzultováno a povoleno Policií ČR. Provozovatelem radarového systému je město Rožnov, které bude vést agendu přestupků.

A to není všechno

Od začátku prázdnin má k dispozici městská policie rychloměr doplněn o noční vidění. To umožní i za velmi nízké viditelnosti provádět měření, které slouží ke spolehlivému prokázání přestupku. O tom že se po nocích na rožnovských silnicích dějí věci svědčily nabourané značky, zábradlí nebo sloupy veřejného osvětlení, které po víkendu lemovaly komunikace. Kamera umí snímat fotografie i videa.

Díky nočnímu vidění je registrační značka vozidla velmi dobře čitelná. Zařízení má všechny potřebné homologace a ověření státní zkušebnou a je způsobilé k měření rychlosti. Od pátečního večera neušlo pozornosti strážníků více než pět řidičů, kteří si jezdili Rožnovem rychlostí vyšší než 70 Km/hod. Rekordmanem se stal mladík (25) z Rožnova, kterému byla naměřena na Nábřeží Dukelských hrdinů rychlost 144 Km/hod. Za tak vysoké překročení rychlosti v obci hrozí mladému řidiči ztráta řidičského průkazu.