Téma: Z regionu

07 říj

KOMUNÁLNÍ VOLBY V ROŽNOVĚ: Sečteno, podtrženo!

Pokud nebude podán návrh na neplatnost voleb nebo hlasování v zákonné desetidenní lhůtě po volbách, nejbližším možným termínem pro konání ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva města je 26. října 2018.

30 zář

Nové hřiště v dolním parku láká rodiče s dětmi

Během měsíce září a října bylo kompletně dokončeno a slavnostně otevřeno zcela nové hřiště pro nejmenší děti v přírodním stylu. Město Rožnov pod Radhoštěm za vybudování nového hřiště zaplatilo bezmála 850 tisíc korun.

21 zář

Dočkáme se McDonald's a KFC v Rožnově?

Na jaře příštího roku v Rožnově vyroste další nákupní centrum s názvem Fastmall. Svým návštěvníkům nabídne obchody, jako např. Okay elektro, Pepco, Kik, Super Zoo a další oblíbené značky.

07 zář

Komunální volby v Rožnově. Boj začíná

Ve dnech 5. a 6. října rozhodnou občané Rožnova pod Radhoštěm o tom, kdo zasedne v zastupitelstvu města a kdo se chopí senátorského křesla za volební obvod Vsetín. Podívejte se, kdo usiluje o váš drahocenný hlas!

29 srp

V Rožnově rostou nové byty, je o ně velký zájem

Vyřeší otázku klesajícího trendu počtu obyvatel ve městě Rožnov pod Radhoštěm výstavba nových bytových domů nebo je problém spíše v aktuálních tržních cenách nemovitostí?

17 srp

Krytý bazén investuje do modernizace 12 milionů

Městská společnost Krytý bazén Rožnov s.r.o. se pustila za plného provozu do velké rekonstrukce. Využila k tomu úvěr na šest let a za investici necelých 12 milionů korun bez DPH projde modernizací téměř vše.

10 srp

Tragický střet cyklistů, muž zemřel v nemocnici

Nehoda se stala na cyklostezsce u Zubří, kdy se dva protijedoucí cyklisté střetli v zatáčce. Jedenapadesátiletý muž po střetu zemřel v ostravské nemocnici, údajně neměl na hlavě přilbu.

29 čec

Řidiči, připravte se na dopravní masakr!

Máte za volantem slabé nervy? Průjezd Rožnovem bude během letní sezóny značně zkomplikován. Připravte se na problémový průjezd směrem na Frenštát a ze Zubří směrem na Valašské Meziříčí.

15 čec

Rožnov startuje projekt Senior Card

Jste občanem města a je vám 65 let a více? V tom případě si můžete zažádat o Rožnovskou seniorskou kartu, která přináší řadu slev a výhod. Podívejme se, které to jsou.

23 čen

Šéf míří do Rožnova a park bude praskat ve švech!

Tisíce lidí se ve dnech 30.června a 1.července těší na velkou gastronomickou show Garden Food Festival, které nebude šéfovat nikdo jiný, než oblíbená kuchařská legenda Zdeněk Pohlreich!

02 čen

Milion korun za přípravu plánu dopravní mobility

Vedení rožnovské radnice se rozhodlo řešit problémy dopravní situace ve městě a tak chystá plán udržitelné mobility, který bude stát městskou kasu zhruba jeden milion korun.

27 kvě

Náměstí Míru projde velkou proměnou

Zamezení vjezdu od pošty směrem do centra města zajížděcími sloupky nebo výstavba nové "multifunkční" tržnice. Takto by mohla vypadat budoucí podoba Náměstí Míru.

10 kvě

Kráska z Valašska ve finále České Miss 2018

Rodačka ze Zubří Jana Šišková je jednou z 10 dívek, které se v sobotu 2.června utkají o titul v nejprestižnější české soutěži krásy - Česká Miss 2018. Podpořte ji a hlasujte!

05 kvě

Na Rožnovsku ubývá lesů, může za to kůrovec

Dlouhodobé sucho a větší výskyt škůdců jako jsou kůrovec nebo václavka, má na svědomí výrazný úbytek lesů v okolí Rožnova pod Radhoštěm. Pokud bude trend pokračovat, hrozí masivní úbytek lesů.

29 dub

Zájemci hlaste se! Městský úřad přijímá nové pracovníky

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků a stoupající legislativní vytíženost úředníků, to jsou hlavní důvody rozšíření pracovních míst na městském úřadě v Rožnově pod Radhoštěm.

08 dub

V dolním parku letos vyroste nové hřiště pro děti

Město vybuduje v tzv. dolním parku nové hřiště pro děti v přírodním stylu. Kromě průlezek a houpaček zde bude také tzv. hmatová stezka a didaktický herní prvek bioparaván.

27 bře

Vyšplhá se cena kulturního centra na 200 milionů?

Cena za vybudování nového kulturního centra závratně roste. Z původní částky 110 milionů se náklady vyšplhaly na 142 mil. bez DPH, tedy přes 180 mil. korun s daní. Město Rožnov přitom splácí pět úvěrů.

17 úno

V Rožnově vznikne nová tržnice

Město Rožnov má novou Studii dopravního využití centra města včetně náměstí Míru, kde vznikne nová tržnice. V úterý 27. března od 16.00 hodin ji představí občanům ve velké zasedací místnosti radnice na Masarykově náměstí.

17 úno

Rožnovská radnice zpoplatní parkoviště u polikliniky

Vedení města se rozhodlo řešit problém dlouhodobě parkujících vozidel u rožnovské polikliniky tím, že zde zřídí parkovací automaty. Čím delší doba parkování, tím bude parkovné dražší.

29 led

Vedení města odmítá platit Synotu 96 tisíc měsíčně

Synot Real Estate, současný majitel Společenského domu, požaduje po městu nájemné ve výši 96 tisíc korun měsíčně. Tuto horentní částku radnice neakceptuje a proto při jednání nedošlo ke shodě.