Téma: Z regionu

27 zář

Podzimní Valašská zahrada otevírá své brány

Na trzích se prezentuji zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy a Čech. Nakoupit můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva a také výrobky řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady.

23 srp

V Rožnově proběhla velká modernizace tří škol

Téměř 40 milionů korun si vyžádala rekonstrukce a modernizace tří rožnovských školských zařízení. Práce budou dokončeny do konce srpna, děti tak bez omezení usednou do lavic 2.září.

12 čec

Past na řidiče! Rožnov má nové stacionární radary

Město Rožnov nainstalovalo v uplynulých dnech několik radarů na měření rychlosti. Nyní probíhá schvalovací proces, do ostrého provozu budou spuštěny již brzy.

25 čen

Rožnov pod Radhoštěm je Cykloměsto roku 2019

V soutěži o nejpřátelštější město k cyklistům roku 2019 vyhrálo na Vsetínsku město Rožnov pod Radhoštěm. O vítězství rozhodovali účastníci výzvy s názvem Do práce na kole a také bylo rozhodnuto na zákaldě analýzy.

05 čen

Dobrá zpráva pro Rožnov. Banka vyplácí městu "SWAP-ovné"

Kasa města Rožnova pod Radhoštěm vydělává díky speciálnímu bankovnímu obchodu na tzv. SWAPové operaci. Díky zvýšeným úrokovým sazbám Českou národní bankou se město ocitlo v příznivé situaci.

10 kvě

Zápis do speciálních tříd MŠ 1. Máje 1153

Mateřská škola 1.máje 1153, Rožnov p.R. je umístěna uprostřed sídliště a je tvořena třemi pavilony. Ve dnech 13.5. a 14.5. v ředitelně MŠ bude probíhat zápis do speciálních tříd.

04 kvě

Stavba chodníku do Hážovic se konečně blíží

Kritický a nejen pro chodce nebezpečný úsek za brzy změní na bezpečný. Město Rožnov pod Radhoštěm plánuje ve směru do Hážovic vybudovat chodník. Práce by měly být zahájeny už v příštím roce.

07 dub

Do Rožnova opět zavítá Garden Food Festival

Milovníci dobrého jídla, těšte se! Po úspěšné loňské premiéře se do Rožnova vrací oblíbený Garden Food Festival. Výběr těch nejlepších dobrot a pití budeme moci ochutnat již brzy a to ve dnech 25. a 26. května.

24 bře

Rožnov čeká dopravní kolaps. Řidiči, připravte se!

Dopravní vytíženost Rožnova pod Radhoštěm rok od roku stoupá. S příchodem jara začaly ve městě stavební práce, které si vyžádají dopravní omezení. A nebude jich málo, podívejte se.

16 bře

Kde bude stát nová městská tržnice? Hlasujte!

Vedení města spustilo anketu, kde mohou Rožnováci hlasovat o umístění nové městské tržnice. Navrhované lokality byly představeny při veřejných interpelacích 27.února na radnici.

04 úno

Exekuce! Rožnov může přijít o dvě budovy

Další rána pro Rožnov! Do dražby nejspíš půjdou dvě budovy a to MŠ Koryčanské Paseky a ZŠ Záhumení. Dlouholetý spor o vlastnictví navíc zkomplikovala exekuce, která byla podaná v prosinci loňského roku.

29 led

NE! Radnice odmítá koupit Společenský dům

Částku 35 mil. korun za Společenský dům radnice zaplatit odmítá současnému majiteli společnosti SYNOT REAL ESTATE, k.s. Zda bude projednána nová kupní cena či projde návrh o pronájmu, zatím není jisté.

16 led

Zimní údržba komunikací v Rožnově

V rozpočtu města je na zimní údržbu připraveno kolem 3,5 milionu korun, což je o 1,26 milionu více než loni. Částka by tedy měla práce spojené se zimní údržbou komunikací ve městě spolehlivě pokrýt.

27 pro

T klub má nového ředitele. Sobotka nahradí Vičarovou

Agentura, která organizuje kulturní a společenské akce města Rožnov pod Radhoštěm má nového ředitele, stal se jim Jakub Sobotka, nahradí tak dosavadní ředitelku Lenku Vičarovou.

11 pro

Zažijte kouzelné Vánoce v Rožnově

V Rožnově pod Radhoštěm zažijete atmosféru pravých českých Vánoc. Návštěvníci si přijdou na své například na Vánočních trzích na Masarykově náměstí nebo třeba na Vánočním jarmarku v Dřevěném městečku.

28 lis

Stezka Valaška otevře své brány ještě letos

Na oblíbených Pustevnách se pro návštěvníky během několika týdnů otevře nová atrakce Stezka Valaška, která odkryje pohled na Jeseníky nebo třeba na Polsko.

04 lis

Výstavba Kauflandu stále v nedohlednu

Je tomu téměř deset let co trvá spor mezi investorem obchodního řetězce Kaufland a odpůrci výstavby a rozhodnutí, zda se stavět bude či nebude, je stále v nedohlednu.

20 říj

Rožnovák.cz slaví 8. narozeniny

První, nezávislý informační portál města Rožnov pod Radhoštěm Rožnovák.cz slaví své 8. narozeniny! Za dobu provozu jej navštívilo 900 000 návštěvníků, kteří zobrazili bezmála 2 300 000 stránek.

07 říj

KOMUNÁLNÍ VOLBY V ROŽNOVĚ: Sečteno, podtrženo!

Pokud nebude podán návrh na neplatnost voleb nebo hlasování v zákonné desetidenní lhůtě po volbách, nejbližším možným termínem pro konání ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva města je 26. října 2018.

30 zář

Nové hřiště v dolním parku láká rodiče s dětmi

Během měsíce září a října bylo kompletně dokončeno a slavnostně otevřeno zcela nové hřiště pro nejmenší děti v přírodním stylu. Město Rožnov pod Radhoštěm za vybudování nového hřiště zaplatilo bezmála 850 tisíc korun.