Téma: Z regionu

08 dub

V dolním parku letos vyroste nové hřiště pro děti

Město vybuduje v tzv. dolním parku nové hřiště pro děti v přírodním stylu. Kromě průlezek a houpaček zde bude také tzv. hmatová stezka a didaktický herní prvek bioparaván.

27 bře

Vyšplhá se cena kulturního centra na 200 milionů?

Cena za vybudování nového kulturního centra závratně roste. Z původní částky 110 milionů se náklady vyšplhaly na 142 mil. bez DPH, tedy přes 180 mil. korun s daní. Město Rožnov přitom splácí pět úvěrů.

17 úno

V Rožnově vznikne nová tržnice

Město Rožnov má novou Studii dopravního využití centra města včetně náměstí Míru, kde vznikne nová tržnice. V úterý 27. března od 16.00 hodin ji představí občanům ve velké zasedací místnosti radnice na Masarykově náměstí.

17 úno

Rožnovská radnice zpoplatní parkoviště u polikliniky

Vedení města se rozhodlo řešit problém dlouhodobě parkujících vozidel u rožnovské polikliniky tím, že zde zřídí parkovací automaty. Čím delší doba parkování, tím bude parkovné dražší.

29 led

Vedení města odmítá platit Synotu 96 tisíc měsíčně

Synot Real Estate, současný majitel Společenského domu, požaduje po městu nájemné ve výši 96 tisíc korun měsíčně. Tuto horentní částku radnice neakceptuje a proto při jednání nedošlo ke shodě.

08 led

Město vybuduje nové napojení cyklostezsky u Eroplánu

Nový cyklopodjezd za více než pět milionů korun má v plánu město vybudovat již v příštím roce. Cílem je zvýšit bezpečnost nejen cyklistů, ale i bruslařů, chodců či pro rodiny s kočárky.

27 pro

ŠOK! Radnice zdraží nájemné v městských bytech až o 300%

Nájemníci v rožnovských městských bytech se bouří! Čeká je totiž regulace nájemného na jednotnou cenu 57 Kč/m2. V některých případech tedy jde o trojnásobek současného nájmu za byt.

21 pro

Ceny meníček v Rožnově rostou. Za oběd zaplatíme i 190 Kč

Doba, kdy jsme za meníčko zaplatili padesátikorunou, je dávno a nenávratně pryč. Dnes musíme sáhnout do kapsy hlouběji, ovšem je vždy kvalita jídla úměrná ceně?

13 pro

Tankodrom u bývalé Loany by měl být příští rok opraven!

Patříte mezi ty, kteří si stěžují na daný úsek komunikace v Rožnově vzhledem k jejímu špatnému stavu? Pokud ano, podívejte se na mapu komunikací která jasně ukazuje, které město nevlastní a tak je nemůže ani udržovat.

30 lis

Městská policie varuje: Podomní prodejci opět útočí!

Až 1600 korun je údajně vyplaceno prodejci za jednu uzavřenou smlouvu. Tato lákává odměna prodejce motivuje natolik, že riskují pokutu, která jim hrozí.

27 lis

Městská policie má novou služebnu za sedm milionů

Nemalou investici spolkla celková rekonstrukce nové služebny Městské policie Rožnov pod Radhoštěm. Kromě nové fasády má služebna třeba nový elektronicky zabezpečený zbrojní sklad.

20 lis

Rožnov má novou vánoční výzdobu za 120 tisíc

Krásných 4800 LED diod, 107 převěsů a girland a dvě desítky repasovaných světelných motivů se rozzáří nejen na Masarykově náměstí, již první prosincový den.

09 lis

Rožnov má problém s klesajícím počtem obyvatel

Město Rožnov pod Radhoštěm připravilo zcela novou koncepci bydlení, která má za cíl zvrátit klesající počet obyvatel města a podpořit bydlení nejen pro mladé.

06 lis

Základní škola Pod Skalkou má nového ředitele

Největší rožnovská základní škola má nového ředitele. Rada města na základě výběrového řízení vybrala Lumíra Ondřeje, nahradí tak Kristýnu Kubečkovou.

28 říj

Váš pocit může Rožnov posunout dál

Máte v Rožnově své oblíbené hezké místo nebo naopak znáte nějaké to nebezpečné? Označte ho na elektronické pocitové mapě pro Rožnov.

23 říj

Zubří - multifunkční areál za 150 milionů bude!

Tvrzení "Můj hlas stejně nic nezmění." ukázkově vyvrací referendum na výstavbu multifunkčního areálu v Zubří. Rozhodnul o tom jeden jediný hlas.

21 říj

Podívejte se na výsledky voleb v Rožnově pod Radhoštěm

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky proběhly ve dnech 20.-21.10.2017. Jak dopadly?

20 říj

Rožnovák.cz spustil portál v novém kabátě

K dnešnímu dni je to přesně sedm let od založení a spuštění portálu Rožnovák.cz, který za tu dobu navštívilo téměř 600 tisíc návštěvníků.

08 říj

Veřejné fórum aneb TOP 10 priorit města vašima očima

4.října se ve Společenském domě konalo historicky první veřejné fórum, kde mohli občané vytipovat 10 priorit města Rožnova.

04 říj

Rekonstrukce vlakového nádraží v roce 2019

Ostuda města, jak často obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm nazývají rožnovské vlakové nádraží, projde po dlouhé době velkou rekonstrukcí.