Téma: Z regionu

07 dub

Do Rožnova opět zavítá Garden Food Festival

Milovníci dobrého jídla, těšte se! Po úspěšné loňské premiéře se do Rožnova vrací oblíbený Garden Food Festival. Výběr těch nejlepších dobrot a pití budeme moci ochutnat již brzy a to ve dnech 25. a 26. května.

24 bře

Rožnov čeká dopravní kolaps. Řidiči, připravte se!

Dopravní vytíženost Rožnova pod Radhoštěm rok od roku stoupá. S příchodem jara začaly ve městě stavební práce, které si vyžádají dopravní omezení. A nebude jich málo, podívejte se.

16 bře

Kde bude stát nová městská tržnice? Hlasujte!

Vedení města spustilo anketu, kde mohou Rožnováci hlasovat o umístění nové městské tržnice. Navrhované lokality byly představeny při veřejných interpelacích 27.února na radnici.

04 úno

Exekuce! Rožnov může přijít o dvě budovy

Další rána pro Rožnov! Do dražby nejspíš půjdou dvě budovy a to MŠ Koryčanské Paseky a ZŠ Záhumení. Dlouholetý spor o vlastnictví navíc zkomplikovala exekuce, která byla podaná v prosinci loňského roku.

29 led

NE! Radnice odmítá koupit Společenský dům

Částku 35 mil. korun za Společenský dům radnice zaplatit odmítá současnému majiteli společnosti SYNOT REAL ESTATE, k.s. Zda bude projednána nová kupní cena či projde návrh o pronájmu, zatím není jisté.

16 led

Zimní údržba komunikací v Rožnově

V rozpočtu města je na zimní údržbu připraveno kolem 3,5 milionu korun, což je o 1,26 milionu více než loni. Částka by tedy měla práce spojené se zimní údržbou komunikací ve městě spolehlivě pokrýt.

27 pro

T klub má nového ředitele. Sobotka nahradí Vičarovou

Agentura, která organizuje kulturní a společenské akce města Rožnov pod Radhoštěm má nového ředitele, stal se jim Jakub Sobotka, nahradí tak dosavadní ředitelku Lenku Vičarovou.

11 pro

Zažijte kouzelné Vánoce v Rožnově

V Rožnově pod Radhoštěm zažijete atmosféru pravých českých Vánoc. Návštěvníci si přijdou na své například na Vánočních trzích na Masarykově náměstí nebo třeba na Vánočním jarmarku v Dřevěném městečku.

28 lis

Stezka Valaška otevře své brány ještě letos

Na oblíbených Pustevnách se pro návštěvníky během několika týdnů otevře nová atrakce Stezka Valaška, která odkryje pohled na Jeseníky nebo třeba na Polsko.

04 lis

Výstavba Kauflandu stále v nedohlednu

Je tomu téměř deset let co trvá spor mezi investorem obchodního řetězce Kaufland a odpůrci výstavby a rozhodnutí, zda se stavět bude či nebude, je stále v nedohlednu.

20 říj

Rožnovák.cz slaví 8. narozeniny

První, nezávislý informační portál města Rožnov pod Radhoštěm Rožnovák.cz slaví své 8. narozeniny! Za dobu provozu jej navštívilo 900 000 návštěvníků, kteří zobrazili bezmála 2 300 000 stránek.

07 říj

KOMUNÁLNÍ VOLBY V ROŽNOVĚ: Sečteno, podtrženo!

Pokud nebude podán návrh na neplatnost voleb nebo hlasování v zákonné desetidenní lhůtě po volbách, nejbližším možným termínem pro konání ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva města je 26. října 2018.

30 zář

Nové hřiště v dolním parku láká rodiče s dětmi

Během měsíce září a října bylo kompletně dokončeno a slavnostně otevřeno zcela nové hřiště pro nejmenší děti v přírodním stylu. Město Rožnov pod Radhoštěm za vybudování nového hřiště zaplatilo bezmála 850 tisíc korun.

21 zář

Dočkáme se McDonald's a KFC v Rožnově?

Na jaře příštího roku v Rožnově vyroste další nákupní centrum s názvem Fastmall. Svým návštěvníkům nabídne obchody, jako např. Okay elektro, Pepco, Kik, Super Zoo a další oblíbené značky.

07 zář

Komunální volby v Rožnově. Boj začíná

Ve dnech 5. a 6. října rozhodnou občané Rožnova pod Radhoštěm o tom, kdo zasedne v zastupitelstvu města a kdo se chopí senátorského křesla za volební obvod Vsetín. Podívejte se, kdo usiluje o váš drahocenný hlas!

29 srp

V Rožnově rostou nové byty, je o ně velký zájem

Vyřeší otázku klesajícího trendu počtu obyvatel ve městě Rožnov pod Radhoštěm výstavba nových bytových domů nebo je problém spíše v aktuálních tržních cenách nemovitostí?

17 srp

Krytý bazén investuje do modernizace 12 milionů

Městská společnost Krytý bazén Rožnov s.r.o. se pustila za plného provozu do velké rekonstrukce. Využila k tomu úvěr na šest let a za investici necelých 12 milionů korun bez DPH projde modernizací téměř vše.

10 srp

Tragický střet cyklistů, muž zemřel v nemocnici

Nehoda se stala na cyklostezsce u Zubří, kdy se dva protijedoucí cyklisté střetli v zatáčce. Jedenapadesátiletý muž po střetu zemřel v ostravské nemocnici, údajně neměl na hlavě přilbu.

29 čec

Řidiči, připravte se na dopravní masakr!

Máte za volantem slabé nervy? Průjezd Rožnovem bude během letní sezóny značně zkomplikován. Připravte se na problémový průjezd směrem na Frenštát a ze Zubří směrem na Valašské Meziříčí.

15 čec

Rožnov startuje projekt Senior Card

Jste občanem města a je vám 65 let a více? V tom případě si můžete zažádat o Rožnovskou seniorskou kartu, která přináší řadu slev a výhod. Podívejme se, které to jsou.