Téma: Z regionu

11 pro

Zažijte kouzelné Vánoce v Rožnově

V Rožnově pod Radhoštěm zažijete atmosféru pravých českých Vánoc. Návštěvníci si přijdou na své například na Vánočních trzích na Masarykově náměstí nebo třeba na Vánočním jarmarku v Dřevěném městečku.

28 lis

Stezka Valaška otevře své brány ještě letos

Na oblíbených Pustevnách se pro návštěvníky během několika týdnů otevře nová atrakce Stezka Valaška, která odkryje pohled na Jeseníky nebo třeba na Polsko.

04 lis

Výstavba Kauflandu stále v nedohlednu

Je tomu téměř deset let co trvá spor mezi investorem obchodního řetězce Kaufland a odpůrci výstavby a rozhodnutí, zda se stavět bude či nebude, je stále v nedohlednu.

20 říj

Rožnovák.cz slaví 8. narozeniny

První, nezávislý informační portál města Rožnov pod Radhoštěm Rožnovák.cz slaví své 8. narozeniny! Za dobu provozu jej navštívilo 900 000 návštěvníků, kteří zobrazili bezmála 2 300 000 stránek.

07 říj

KOMUNÁLNÍ VOLBY V ROŽNOVĚ: Sečteno, podtrženo!

Pokud nebude podán návrh na neplatnost voleb nebo hlasování v zákonné desetidenní lhůtě po volbách, nejbližším možným termínem pro konání ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva města je 26. října 2018.

30 zář

Nové hřiště v dolním parku láká rodiče s dětmi

Během měsíce září a října bylo kompletně dokončeno a slavnostně otevřeno zcela nové hřiště pro nejmenší děti v přírodním stylu. Město Rožnov pod Radhoštěm za vybudování nového hřiště zaplatilo bezmála 850 tisíc korun.

21 zář

Dočkáme se McDonald's a KFC v Rožnově?

Na jaře příštího roku v Rožnově vyroste další nákupní centrum s názvem Fastmall. Svým návštěvníkům nabídne obchody, jako např. Okay elektro, Pepco, Kik, Super Zoo a další oblíbené značky.

07 zář

Komunální volby v Rožnově. Boj začíná

Ve dnech 5. a 6. října rozhodnou občané Rožnova pod Radhoštěm o tom, kdo zasedne v zastupitelstvu města a kdo se chopí senátorského křesla za volební obvod Vsetín. Podívejte se, kdo usiluje o váš drahocenný hlas!

29 srp

V Rožnově rostou nové byty, je o ně velký zájem

Vyřeší otázku klesajícího trendu počtu obyvatel ve městě Rožnov pod Radhoštěm výstavba nových bytových domů nebo je problém spíše v aktuálních tržních cenách nemovitostí?

17 srp

Krytý bazén investuje do modernizace 12 milionů

Městská společnost Krytý bazén Rožnov s.r.o. se pustila za plného provozu do velké rekonstrukce. Využila k tomu úvěr na šest let a za investici necelých 12 milionů korun bez DPH projde modernizací téměř vše.

10 srp

Tragický střet cyklistů, muž zemřel v nemocnici

Nehoda se stala na cyklostezsce u Zubří, kdy se dva protijedoucí cyklisté střetli v zatáčce. Jedenapadesátiletý muž po střetu zemřel v ostravské nemocnici, údajně neměl na hlavě přilbu.

29 čec

Řidiči, připravte se na dopravní masakr!

Máte za volantem slabé nervy? Průjezd Rožnovem bude během letní sezóny značně zkomplikován. Připravte se na problémový průjezd směrem na Frenštát a ze Zubří směrem na Valašské Meziříčí.

15 čec

Rožnov startuje projekt Senior Card

Jste občanem města a je vám 65 let a více? V tom případě si můžete zažádat o Rožnovskou seniorskou kartu, která přináší řadu slev a výhod. Podívejme se, které to jsou.

23 čen

Šéf míří do Rožnova a park bude praskat ve švech!

Tisíce lidí se ve dnech 30.června a 1.července těší na velkou gastronomickou show Garden Food Festival, které nebude šéfovat nikdo jiný, než oblíbená kuchařská legenda Zdeněk Pohlreich!

02 čen

Milion korun za přípravu plánu dopravní mobility

Vedení rožnovské radnice se rozhodlo řešit problémy dopravní situace ve městě a tak chystá plán udržitelné mobility, který bude stát městskou kasu zhruba jeden milion korun.

27 kvě

Náměstí Míru projde velkou proměnou

Zamezení vjezdu od pošty směrem do centra města zajížděcími sloupky nebo výstavba nové "multifunkční" tržnice. Takto by mohla vypadat budoucí podoba Náměstí Míru.

10 kvě

Kráska z Valašska ve finále České Miss 2018

Rodačka ze Zubří Jana Šišková je jednou z 10 dívek, které se v sobotu 2.června utkají o titul v nejprestižnější české soutěži krásy - Česká Miss 2018. Podpořte ji a hlasujte!

05 kvě

Na Rožnovsku ubývá lesů, může za to kůrovec

Dlouhodobé sucho a větší výskyt škůdců jako jsou kůrovec nebo václavka, má na svědomí výrazný úbytek lesů v okolí Rožnova pod Radhoštěm. Pokud bude trend pokračovat, hrozí masivní úbytek lesů.

29 dub

Zájemci hlaste se! Městský úřad přijímá nové pracovníky

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků a stoupající legislativní vytíženost úředníků, to jsou hlavní důvody rozšíření pracovních míst na městském úřadě v Rožnově pod Radhoštěm.

08 dub

V dolním parku letos vyroste nové hřiště pro děti

Město vybuduje v tzv. dolním parku nové hřiště pro děti v přírodním stylu. Kromě průlezek a houpaček zde bude také tzv. hmatová stezka a didaktický herní prvek bioparaván.