Pustevny a Radhošť

lan

Hurá na Pustevny!

Poznejte krásu přírody na Pustevnách. Horské sídlo Pustevny leží 1018 m nad mořem a jsou vyhledávaným turistickým střediskem jak v létě, tak i v zimě. Dominantou jsou dřevěné stavby postavené v lidovém slohu. Kousek od Pusteven je Radhošť, kde se nachází proslulá socha pohanského boha Radegasta, či kaple Cyrila a Metoděje z roku 1905.

Kudy tudy?

Pustevny se nachází na pomezí Moravskoslezského a Zlínského kraje. Na severní straně se nachází lanová dráha z obce Trojanovice, vedle Frenštátu pod Radhoštěm. Z opačné strany se na Pustevny dostanete z Prostřední Bečvy, ze kterých vede cesta až na vrchol.

Lanovou dráhou

z Trojanovic, kde můžete zaparkovat na velkokapacitním parkovišti u hotelu Ráztoka (200 míst)

Pěšky

  • po červené turistické značce z Frenštátu p. R.,
  • po modré z Trojanovic
  • po zelené z Kunčic p. O.
  • po červené z Rožnova p. R.
  • po zelené TZ z Prostřední Bečvy

Vlakem

nejbližší vlaková zastávka je Frenštát p. R. odtud po modré turist. zn. nebo autobusem do Trojanovic a na Pustevny lanovou dráhou. Nebo stanice Rožnov p. R. a odtud autobusem do Prostřední Bečvy a na Pustevny nebo pěšky

Na kole

Jeďte po cyklotrase 6016 nebo 46, na které se také nachází horní stanice lanovky. Pokud Vám nebudou stačit síly, tak můžete využít služeb lanové dráhy, která Vám kolo nahoru vyveze.
Autobusem

  • z Frenštátu pod Radhoštěm –> zastávka Trojanovice u hotelu Ráztoka
  • z Rožnova pod Radhoště, autobusové nádraží –> Prostřední Bečva, hotel Zavadilka –> Pustevny, konečná

Autem

v zimě jsou nutné řetězy – výjezd na Pustevny je možný přes Rožnov pod Radhoštěm a Prostřední Bečvu. Na Pustevnách (500 m) je placené velkokapacitní parkoviště (200 míst).

Více informací
zelva

Víte, že...

Beskydy patří k nejdeštivějším místům u nás?