Kráska z Valašska ve finále České Miss 2018
Rodačka ze Zubří Jana Šišková je jednou z 10 dívek, které se v sobotu 2.června utkají o titul v nejprestižnější české soutěži krásy - Česká Miss 2018. Podpořte ji a hlasujte!

Po dlouhé době má Valašsko svou reprezentantku nejen v celonárodním finále, ale právě teď má především šanci získat své zastoupení ve světových soutěžích Miss Universe nebo Miss Earth!

Jana vyrostla jako každé sídlištní dítě z malé obce, ikdyž hodně času trávila u babičky na nedaleké zahradě nebo s rodiči sportováním a výlety. Do 3. třídy se věnovala sportovní gymnastice, ale pak ji oslovilo kouzlo biatlonu a přestoupila na sportovní školu v Rožnově pod Radhoštěm. Biatlon a závodění byl její náplní téměř až do ukončení střední hotelové školy. A právě na tomto přelomu dospělosti se nechala přemluvit a kamarádi ji přihlásili do soutěže Maturantka roku 2014 kterou vyhrála. Po roce studia na vysoké škole však přišla životní nabídka, která se neodmítá.

Směr Bangkok

Agentura ji nabídla letenku do Bangkoku, kde Jana poprvé okusila profesionální modeling. Po několika měsících se vrátila zpět domů a od té doby nebylo o nabídky focení nouze. Střídavě tak 2 roky žila v zahraničí a  České republice, vyzkoušela si práci na mnoha zajímavých projektech. Nafotila tak retro sérii pro OnaDnes, kolekci thajskou značku spodního prádla nebo střídavě fotila v Miláně a Paříži pro módní showroom značky Theory z New Yorku. V Istanbulu točita televizní reklamu pro kosmetickou značku Maybelline nebo leteckou společnost Aeropartners. Kromě fotografování ji také oslovili pořadatelé závodů MotoGP v Brně, kde si vyzkoušela roli tkz.paddockgirls, což patří mezi nejprestižnější funkci hostesek ve VIP a závodnické zóně. Ale daleko více ji bavil spíše fotomodeling - například focení pro thajský magazineBride v Bangkoku.

Jana Šišková

Foto: Archív Jana Šišková

Janička však zjistila, že všude dobře ale doma nejlépe a profesionální modeling je opravdu náročná práce plná cestování a lepší pro ni bude najít si stálou práci,začít žít trochu normálně. V letošním roce začala pracovat pro českou módní značku a v současné době žije v Olomouci, nicméně na rodné Valašsko se stále ráda vrací. Když se ji zeptáte jaký je její životní vzor, tak vám prozradí že jsou to 3 nejsilnější ženy, které zná – její babička, maminka a starší sestra.

Pokud je vám Jana sympatická, můžete ji podpořit taky v online hlasování nebo fandit při přímém přenosu slavnostního Galavečera. Hlasy z online hlasování se započítávají do celkového pořadí a můžete tak pomoct Janě k titulu České Miss a účasti na mezinárodní soutěži.