Téma: Z regionu

23 srp

V Rožnově proběhla velká modernizace tří škol

Téměř 40 milionů korun si vyžádala rekonstrukce a modernizace tří rožnovských školských zařízení. Práce budou dokončeny do konce srpna, děti tak bez omezení usednou do lavic 2.září.

12 čec

Past na řidiče! Rožnov má nové stacionární radary

Město Rožnov nainstalovalo v uplynulých dnech několik radarů na měření rychlosti. Nyní probíhá schvalovací proces, do ostrého provozu budou spuštěny již brzy.

25 čen

Rožnov pod Radhoštěm je Cykloměsto roku 2019

V soutěži o nejpřátelštější město k cyklistům roku 2019 vyhrálo na Vsetínsku město Rožnov pod Radhoštěm. O vítězství rozhodovali účastníci výzvy s názvem Do práce na kole a také bylo rozhodnuto na zákaldě analýzy.

05 čen

Dobrá zpráva pro Rožnov. Banka vyplácí městu "SWAP-ovné"

Kasa města Rožnova pod Radhoštěm vydělává díky speciálnímu bankovnímu obchodu na tzv. SWAPové operaci. Díky zvýšeným úrokovým sazbám Českou národní bankou se město ocitlo v příznivé situaci.

10 kvě

Zápis do speciálních tříd MŠ 1. Máje 1153

Mateřská škola 1.máje 1153, Rožnov p.R. je umístěna uprostřed sídliště a je tvořena třemi pavilony. Ve dnech 13.5. a 14.5. v ředitelně MŠ bude probíhat zápis do speciálních tříd.

04 kvě

Stavba chodníku do Hážovic se konečně blíží

Kritický a nejen pro chodce nebezpečný úsek za brzy změní na bezpečný. Město Rožnov pod Radhoštěm plánuje ve směru do Hážovic vybudovat chodník. Práce by měly být zahájeny už v příštím roce.

07 dub

Do Rožnova opět zavítá Garden Food Festival

Milovníci dobrého jídla, těšte se! Po úspěšné loňské premiéře se do Rožnova vrací oblíbený Garden Food Festival. Výběr těch nejlepších dobrot a pití budeme moci ochutnat již brzy a to ve dnech 25. a 26. května.

24 bře

Rožnov čeká dopravní kolaps. Řidiči, připravte se!

Dopravní vytíženost Rožnova pod Radhoštěm rok od roku stoupá. S příchodem jara začaly ve městě stavební práce, které si vyžádají dopravní omezení. A nebude jich málo, podívejte se.

16 bře

Kde bude stát nová městská tržnice? Hlasujte!

Vedení města spustilo anketu, kde mohou Rožnováci hlasovat o umístění nové městské tržnice. Navrhované lokality byly představeny při veřejných interpelacích 27.února na radnici.

04 úno

Exekuce! Rožnov může přijít o dvě budovy

Další rána pro Rožnov! Do dražby nejspíš půjdou dvě budovy a to MŠ Koryčanské Paseky a ZŠ Záhumení. Dlouholetý spor o vlastnictví navíc zkomplikovala exekuce, která byla podaná v prosinci loňského roku.

29 led

NE! Radnice odmítá koupit Společenský dům

Částku 35 mil. korun za Společenský dům radnice zaplatit odmítá současnému majiteli společnosti SYNOT REAL ESTATE, k.s. Zda bude projednána nová kupní cena či projde návrh o pronájmu, zatím není jisté.

16 led

Zimní údržba komunikací v Rožnově

V rozpočtu města je na zimní údržbu připraveno kolem 3,5 milionu korun, což je o 1,26 milionu více než loni. Částka by tedy měla práce spojené se zimní údržbou komunikací ve městě spolehlivě pokrýt.

27 pro

T klub má nového ředitele. Sobotka nahradí Vičarovou

Agentura, která organizuje kulturní a společenské akce města Rožnov pod Radhoštěm má nového ředitele, stal se jim Jakub Sobotka, nahradí tak dosavadní ředitelku Lenku Vičarovou.

11 pro

Zažijte kouzelné Vánoce v Rožnově

V Rožnově pod Radhoštěm zažijete atmosféru pravých českých Vánoc. Návštěvníci si přijdou na své například na Vánočních trzích na Masarykově náměstí nebo třeba na Vánočním jarmarku v Dřevěném městečku.

28 lis

Stezka Valaška otevře své brány ještě letos

Na oblíbených Pustevnách se pro návštěvníky během několika týdnů otevře nová atrakce Stezka Valaška, která odkryje pohled na Jeseníky nebo třeba na Polsko.

04 lis

Výstavba Kauflandu stále v nedohlednu

Je tomu téměř deset let co trvá spor mezi investorem obchodního řetězce Kaufland a odpůrci výstavby a rozhodnutí, zda se stavět bude či nebude, je stále v nedohlednu.

20 říj

Rožnovák.cz slaví 8. narozeniny

První, nezávislý informační portál města Rožnov pod Radhoštěm Rožnovák.cz slaví své 8. narozeniny! Za dobu provozu jej navštívilo 900 000 návštěvníků, kteří zobrazili bezmála 2 300 000 stránek.

07 říj

KOMUNÁLNÍ VOLBY V ROŽNOVĚ: Sečteno, podtrženo!

Pokud nebude podán návrh na neplatnost voleb nebo hlasování v zákonné desetidenní lhůtě po volbách, nejbližším možným termínem pro konání ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva města je 26. října 2018.

30 zář

Nové hřiště v dolním parku láká rodiče s dětmi

Během měsíce září a října bylo kompletně dokončeno a slavnostně otevřeno zcela nové hřiště pro nejmenší děti v přírodním stylu. Město Rožnov pod Radhoštěm za vybudování nového hřiště zaplatilo bezmála 850 tisíc korun.

21 zář

Dočkáme se McDonald's a KFC v Rožnově?

Na jaře příštího roku v Rožnově vyroste další nákupní centrum s názvem Fastmall. Svým návštěvníkům nabídne obchody, jako např. Okay elektro, Pepco, Kik, Super Zoo a další oblíbené značky.

07 zář

Komunální volby v Rožnově. Boj začíná

Ve dnech 5. a 6. října rozhodnou občané Rožnova pod Radhoštěm o tom, kdo zasedne v zastupitelstvu města a kdo se chopí senátorského křesla za volební obvod Vsetín. Podívejte se, kdo usiluje o váš drahocenný hlas!

29 srp

V Rožnově rostou nové byty, je o ně velký zájem

Vyřeší otázku klesajícího trendu počtu obyvatel ve městě Rožnov pod Radhoštěm výstavba nových bytových domů nebo je problém spíše v aktuálních tržních cenách nemovitostí?

17 srp

Krytý bazén investuje do modernizace 12 milionů

Městská společnost Krytý bazén Rožnov s.r.o. se pustila za plného provozu do velké rekonstrukce. Využila k tomu úvěr na šest let a za investici necelých 12 milionů korun bez DPH projde modernizací téměř vše.

10 srp

Tragický střet cyklistů, muž zemřel v nemocnici

Nehoda se stala na cyklostezsce u Zubří, kdy se dva protijedoucí cyklisté střetli v zatáčce. Jedenapadesátiletý muž po střetu zemřel v ostravské nemocnici, údajně neměl na hlavě přilbu.

29 čec

Řidiči, připravte se na dopravní masakr!

Máte za volantem slabé nervy? Průjezd Rožnovem bude během letní sezóny značně zkomplikován. Připravte se na problémový průjezd směrem na Frenštát a ze Zubří směrem na Valašské Meziříčí.

15 čec

Rožnov startuje projekt Senior Card

Jste občanem města a je vám 65 let a více? V tom případě si můžete zažádat o Rožnovskou seniorskou kartu, která přináší řadu slev a výhod. Podívejme se, které to jsou.

23 čen

Šéf míří do Rožnova a park bude praskat ve švech!

Tisíce lidí se ve dnech 30.června a 1.července těší na velkou gastronomickou show Garden Food Festival, které nebude šéfovat nikdo jiný, než oblíbená kuchařská legenda Zdeněk Pohlreich!

02 čen

Milion korun za přípravu plánu dopravní mobility

Vedení rožnovské radnice se rozhodlo řešit problémy dopravní situace ve městě a tak chystá plán udržitelné mobility, který bude stát městskou kasu zhruba jeden milion korun.

27 kvě

Náměstí Míru projde velkou proměnou

Zamezení vjezdu od pošty směrem do centra města zajížděcími sloupky nebo výstavba nové "multifunkční" tržnice. Takto by mohla vypadat budoucí podoba Náměstí Míru.

10 kvě

Kráska z Valašska ve finále České Miss 2018

Rodačka ze Zubří Jana Šišková je jednou z 10 dívek, které se v sobotu 2.června utkají o titul v nejprestižnější české soutěži krásy - Česká Miss 2018. Podpořte ji a hlasujte!

05 kvě

Na Rožnovsku ubývá lesů, může za to kůrovec

Dlouhodobé sucho a větší výskyt škůdců jako jsou kůrovec nebo václavka, má na svědomí výrazný úbytek lesů v okolí Rožnova pod Radhoštěm. Pokud bude trend pokračovat, hrozí masivní úbytek lesů.

29 dub

Zájemci hlaste se! Městský úřad přijímá nové pracovníky

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků a stoupající legislativní vytíženost úředníků, to jsou hlavní důvody rozšíření pracovních míst na městském úřadě v Rožnově pod Radhoštěm.

08 dub

V dolním parku letos vyroste nové hřiště pro děti

Město vybuduje v tzv. dolním parku nové hřiště pro děti v přírodním stylu. Kromě průlezek a houpaček zde bude také tzv. hmatová stezka a didaktický herní prvek bioparaván.

27 bře

Vyšplhá se cena kulturního centra na 200 milionů?

Cena za vybudování nového kulturního centra závratně roste. Z původní částky 110 milionů se náklady vyšplhaly na 142 mil. bez DPH, tedy přes 180 mil. korun s daní. Město Rožnov přitom splácí pět úvěrů.

17 úno

V Rožnově vznikne nová tržnice

Město Rožnov má novou Studii dopravního využití centra města včetně náměstí Míru, kde vznikne nová tržnice. V úterý 27. března od 16.00 hodin ji představí občanům ve velké zasedací místnosti radnice na Masarykově náměstí.

17 úno

Rožnovská radnice zpoplatní parkoviště u polikliniky

Vedení města se rozhodlo řešit problém dlouhodobě parkujících vozidel u rožnovské polikliniky tím, že zde zřídí parkovací automaty. Čím delší doba parkování, tím bude parkovné dražší.

29 led

Vedení města odmítá platit Synotu 96 tisíc měsíčně

Synot Real Estate, současný majitel Společenského domu, požaduje po městu nájemné ve výši 96 tisíc korun měsíčně. Tuto horentní částku radnice neakceptuje a proto při jednání nedošlo ke shodě.

08 led

Město vybuduje nové napojení cyklostezsky u Eroplánu

Nový cyklopodjezd za více než pět milionů korun má v plánu město vybudovat již v příštím roce. Cílem je zvýšit bezpečnost nejen cyklistů, ale i bruslařů, chodců či pro rodiny s kočárky.

27 pro

ŠOK! Radnice zdraží nájemné v městských bytech až o 300%

Nájemníci v rožnovských městských bytech se bouří! Čeká je totiž regulace nájemného na jednotnou cenu 57 Kč/m2. V některých případech tedy jde o trojnásobek současného nájmu za byt.

21 pro

Ceny meníček v Rožnově rostou. Za oběd zaplatíme i 190 Kč

Doba, kdy jsme za meníčko zaplatili padesátikorunou, je dávno a nenávratně pryč. Dnes musíme sáhnout do kapsy hlouběji, ovšem je vždy kvalita jídla úměrná ceně?