V Rožnově rostou nové byty, je o ně velký zájem
Vyřeší otázku klesajícího trendu počtu obyvatel ve městě Rožnov pod Radhoštěm výstavba nových bytových domů nebo je problém spíše v aktuálních tržních cenách nemovitostí?

Město Rožnov pod Radhoštěm je bezesporu jedno z nejnavštěvovanějších a nejatraktivnějších měst ve Zlínském kraji. Zavítá zde tisíce turistů nejen z české nebo slovenské republiky. Alarmující je však číslo počtu obyvatel, které aktuálně činí 16 477. V roce 2000 byl počet obyvatel 18 182, což napovídá tomu, že lidé hledají lepší podmínky v okolních obcích jako např. Vigantice, ty se zase chlubí naopak zvýšením počtu obyvatel. Není divu, ceny za pozemky pro výstavbu rodinného domu jsou zde levnější někdy i o statisíce.

Ceny nemovitostí v Rožnově jsou na špici

Kdo chce dnes bydlet v prostorově větším bytě, pořídí třípokoják po rekonstrukci za dechberoucí cenu, která se pohybuje klidně okolo dvou a půl milionu korun. Cena za pozemek pro výstavbu rodinného domu je ještě kouzelnější a umí se vyšplhat i na dva tisíce korun za metr čtvereční. Stává se Rožnov jedním z nejdražších míst pro bydlení ve Zlínském kraji?

Eden Rožnov - místo pro váš život

V červnu letošního roku byla zahájena výstavba bytových domů v lokalitě Písečná, s krásným výhledem na Radhošť i na město. Klidné a pohodlné bydlení v objetí přírody bude vybízet k příjemným procházkám a zároveň s pohodlným dosahem všech potřebných zařízení i centrum města. Nové byty budou koncipovány ve zděných tří až čtyřpodlažních domech, výstavba je rozdělena na dvě fáze.

V první fázi výstavby projektu EDEN Rožnov budou vystavěny čtyři bytové komplexy o celkovém počtu 16 bytů + jeden další komplex. Byty této fáze budou dokončeny koncem roku 2018. Druhá fáze projektu obsahuje tři bytové komplexy o celkovém počtu 12 bytů + další dva komplexy. Dokončení všech objektů a bytů je plánováno na polovinu roku 2019. Vybrané byty budou také přizpůsobeny handicapovaným lidem s bezbariérovým přístupem.

Ceny bytů se odvíjí od jejich polohy i rozlohy, například 62metrový byt 2+kk s terasou vyjde na 3 miliony korun.

eden0 eden3

Jižní byty - slunné byty v srdci Rožnova

V lokalitě Jižního města vyroste v nejbližších měsících nový čtyřpodlažní cihlový bytový dům, který nabídne prostorné byty s orientací na jižní stranu a výhledem na krásné panorama Hradiska. Přírodní prvky splynou s romantickou atmosférou blízké protékající řeky Bečvy a všudypřítomnou zelení.

Bytový dům zájemcům nabídne širokou škálu bytových jednotek od velikosti 1,5+kk až po největší 5+kk. K dispozici bude také 33 parkovacích míst. Stavba byla zahájena v červnu letošního roku, plánované dokončení je v polovině roku 2019.

Ceny bytů se odvíjí od jejich polohy i rozlohy, například 67metrový byt 2+kk s balkónem vyjde zhruba na 2,9 milionu korun.

jizni0 jizni2

O nové byty je velký zájem, většina z nich je již zarezervována nebo prodána. Případní další zájemci by si tedy měli dát naspěch.