Rožnov startuje projekt Senior Card
Jste občanem města a je vám 65 let a více? V tom případě si můžete zažádat o Rožnovskou seniorskou kartu, která přináší řadu slev a výhod. Podívejme se, které to jsou.

Město Rožnov pod Radhoštěm již příjímá nové žádosti o tuto výhodnou seniorskou kartu. Karta je určena občanům města ve věku nad 65 let. Po předložení karty mohou senioři využít slevy na vstupné na festivaly Valašské folkrockování nebo Hlasy a na programy „Kruhu přátel vážné hudby“, jednorázový vstup zdarma na Jurkovičovu rozhlednu a slevy na služby či zboží v Centru zdravé já, Optik do domu, lékárny U Matky Boží, lékárny Rubus a prodejny zdravotnických potřeb nebo Rožnovských pivních lázní.

Od srpna budou moci senioři využít za zvýhodněných podmínek službu „Senior taxi“.

Cílem této seniorské karty není pouze nabízet slevy na zboží, ale nabízet služby, které senioři budou využívat a které jim umožní sociální interakce s okolím a aktivizaci v rámci jejich denního režimu.

Výhody pro držitele „Rožnovské seniorské karty“

1) Senior taxi

Držitelé „Rožnovské seniorské karty“ mohou být přepravováni v rámci služby „Senior taxi“ na území města Rožnov pod Radhoštěm k lékařům, na hřbitovní místa, na pošty a městský úřad města Rožnov pod Radhoštěm. Držitel karty hradí poplatek za přistavení vozidla ve výši 20 Kč. Ujeté km do vzdálenosti 6 km za cestu jedním směrem hradí město. Čekací doba na držitele karty od okamžiku přistavení vozidla je 10 min. Bezúplatně může být s držitelem karty přepravována 1 osoba, menší břemena, spoluzavazadla, skládací invalidní vozíky, francouzské hole, apod. Doprava je zabezpečena v pracovní dny od 6:00 do 14:00 hod. Objednat lze telefonicky denně od 5:00 do 22:00 hod. Držitel karty může využít 6 jízd za měsíc (nevyčerpané jízdy se nepřevádějí do dalšího měsíce).

2) T klub – kulturní agentura

TKA nabízí pro držitele „Rožnovské seniorské karty“ slevu na vstupném na „Valašské folkrockování 2018“ ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Prodej vstupenek v místě konání 11. 8. 2018 od 16 hodin. Z původních 390 Kč na 340 Kč. Slevu v období od září 2018 do května 2019 na vstupném v rámci „Kruhu přátel hudby“ v Rožnově pod Radhoštěm. Prodej vstupenek v předprodeji v T klubu, Turistickém informačním centru nebo na místě. Z původních 140 Kč na 110 Kč.

3) Fujaré

Fujaré nabízí držitelům „Rožnovské seniorské karty“ jednorázovou slevu na vstupné v předprodejích i na místě na rožnovský festival lidského hlasu Hlasy (2. ročník), který se uskuteční 1. 9. 2018 ve Valašském muzeu v přírodě. Z původních 450 Kč na 340 Kč.

4) Jurkovičova rozhledna

Město Rožnov pod Radhoštěm nabízí držitelům „Rožnovské seniorské karty“ jeden vstup v období od července 2018 do června 2019 v otevírací době zdarma. Vstup se zaznamenává na kartu.

5) Centrum zdravé já

Centrum zdravé já nabízí

  • slevu ve výši 35 % na cvičení SM systému
  • slevu ve výši 15 % na vybrané druhy masáží
  • slevu ve výši 20 % na vybrané druhy masáží
  • slevu ve výši 35 % základní ceny na zdravotní cvičení
  • slevu ve výši 20 % na vybrané semináře a workshopy

6) Optik do domu

Optický poradce dojíždí za zákazníky domů nebo na jiné sjednané místo. Nezávazná návštěva je zdarma. Zákazník si vybere brýlové obruby a dioptrické čočky. Hotové brýle doveze zákazníkovi přepravní firma domů. Akce: 1 + 1 zdarma, sleva na obruby podle věku. Pro držitele „Rožnovské seniorské karty“ nabízí dopravu zdarma. Z původních 99 Kč při platbě převodem nebo 130 Kč při platbě na dobírku platba za dopravu 0 Kč.

7) Lékárna U Matky Boží Lékárna Rubus Zdravotnické potřeby

Lékárny a prodejna zdravotnických potřeb nabízí držitelům „Rožnovské seniorské karty“ slevu 50 Kč na poskytované zdravotní a konzultační služby (např. měření cévního věku, měření plicního věku), slevu 50 Kč při nákupu zdravotní obuvi a bezplatné doručení objednaného zboží do domu (např. zdravotnický materiál a pomůcky, léky).

8) Rožnovské pivní lázně

Rožnovské pivní lázně nabízí držitelům „Rožnovské seniorské karty“ po zakoupení 4 jakýchkoliv piv 1 šnyt piva Radhošť 11° zdarma, a to ve dvou sériích. Nákup piv se zaznamenává na kartu.