Rožnov čeká opravdu velká rekonstrukce komunikací
Velkou letošní akcí, která si bude žádat velkou trpělivost, je rozsáhlá oprava hlavního silničního tahu mezi světelnou křižovatkou u Janíka až po křižovatku u Eroplánu. A to není všechno.

Ředitelství silnic a dálnic začne rekonstruovat komunikaci I/35 od pondělí 20. července 2020. Jedná se o rozsáhlou opravu hlavního silničního tahu mezi světelnou křižovatkou u Janíka až po křižovatku u Eroplánu. Celá rekonstrukce bude rozdělena do několika úseků, ve kterých bude provoz omezen do jednoho pruhu. Dokončení opravy je naplánováno na začátek letních měsíců v příštím roce včetně přestávky v zimním období.

Rekonstrukce za 51 milionů Kč začne v druhé polovině července 2020

V roce 2009 byla komunikace I/35 již opravována, během těchto 11 let však vzniklo poškození především kvůli silnému provozu těžkých kamionů a špatnému podloží vozovky. V plánu je bagrování do hloubky až 1,5 metru a položení pevnějších a kvalitnějších podkladových vrstev. Kompletní opravu financuje stát a celková částka přesahuje 50 milionů Kč. Kamiony budou mít v době opravy do Rožnova vjezd zakázán, jejich doprava bude odkláněna mimo Rožnov přes Frenštát, Veřovice a Hodslavice do Valašského Meziříčí. Počítá se také s částečnou uzávěrou a řízeným provozem semafory v opravovaných úsecích. V době špiček bude provoz řízen tzv. praporčíky, tak aby lidská síla řídila automobily dle aktuálních potřeb.

A to není všechno

Po měsících příprav se zrealizovala dohoda mezi krajskou organizací Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK ) a městem Rožnov pod Radhoštěm, jejímž výstupem je dohodnutá kompletní oprava dlouhodobě problematické komunikace v lokalitě Hradišťko od supermarketu Penny až ke křižovatce u restaurace Písečná (délka 303 metrů). Opravu bude realizovat a financovat společně ŘSZK a město Rožnov a po jejím dokončení dojde k bezúplatnému převodu komunikace do majetku města.

Krajem vlastněná komunikace v lokalitě Hradišťko je dlouhodobě v žalostném stavu. Dle smlouvy mezi městem a ŘSZK má být oprava zahájena v srpnu a dokončena má být do konce října tohoto roku.