RECENZE: Rožnov je tradiční (možná až moc) aneb hurá do Valmezu
Nebýt Valašského muzea v přírodě a pár zajímavých akcí, které se v Rožnově během roku uskuteční, měl bych pocit že je Rožnov jen jakousi obcí, která se úderem dvacáte hodiny večerní ke spánku ubírá.

Na to, jak je Rožnov pod Radhoštěm známé město, chybí mi zde akce, které by jistě přilákaly dalších tisíce nejen návštěvníků, ale další tisíce občanů města. Velké procento akcí, které v rožnově jsou, mají před jejím názvem "tradiční". Tradiční jarmark, tradiční Masopust, tradiční pouť atd.

Co znamená tradiční? Jednoduše to, že to tady bylo x let a dalších x let bude. Bohu dík za to, rozhodně nejsem proti, sám na tyto tradiční akce chodím a rád. Ale ptám se, chceme my rožnováci stále jen ty tradiční akce? Kde tradičně zaplatíme tradiční vstupné, tradičně se podíváme na tradiční program a tradičně po skončení půjdeme domů tradičně spát, protože v Rožnově není tradičně co dělat??

Zkuste Valmez

Jak jsem shlédl kulturní programový rok 2018 města Valašské Meziříčí, začal jsem si zapisovat do diáře mé favority, na které určitě rád zajedu a to jen 14km od Rožnova. David Koller, Horkýže slíže, Tata Bojs, Olympic, Glen Hansard a další. Podívejte se na kompletní program pro rok 2018 ve Valmezu, možná budete zírat.

kultura-valmez

Hlavu vzhůru, podporujme tradiční akce v Rožnově, možná je to to jediné, co v našem malebném městečku mít budeme. A nezapomeňte, v osm spát.