RECENZE: Pohlreich opět šéfoval aneb od červů po pštrosa
Akce Garden Food Festival přilákala tisíce návštěvníků a ani já jsem tam nemohl chybět. Luxusně vydařená akce za příjemného počasí, v našem krásném městském parku prostě neměla chybu. No, vlastně jednu ano.

Jdu parkem, směrem k altánu, přímo rovno. Vzduchem se šíří taková vůně, že už nemyslím na nic jiného, než na dobré jídlo a ty pochoutky, které tam na všechny čekají. Počasí polojasné kolem 23 stupňů naznačuje slušnou účast. A taky že jo. Přicházím do víru dění, park opravdu praská ve švech a všichni s jedním cílem - ochutnat co nejvíce dobrot!

Stojím ve frontě, přicházím na řadu, platím 150,-Kč vstupné, což na akci tohoto kalibru je cena rozumná. Konečně jsem vpuštěn do areálu, podívám se doleva, nějaký pán se láduje šnekem. Podívám se doprava, tam stojí paní, které z úst trčí noha kobylky. Výborně, akce začíná!

Garden Food Festival Garden Food Festival

Nabídka luxusních pochoutek

Neváhal jsem a hned jsem si nabil 20 grešlí s vidinou, že se za to přece musím najíst. Opak byl pravdou, 20 grešlí nestačilo. Těch jídel a dobrot bylo tolik!!! Jak už jsem zmínil, šnečí speciality, husí játra, argentinské steaky, pštrosí maso, hamburgery, no nikdy bych neřekl, že se tolik diametrálně odlišných specialit vejde do jednoho žaludku. Vešlo se, když se to prolije opravdu chutným kvasnicovým pivkem za 2 grešle (50,-Kč), tak to jde samo. Nabil jsem dalších 20 grešlí.

Garden Food Festival

Začínám se plnit a cítím, že to chce malinkou pauzičku. V tom ale uvidím velkého šéfa Zdeňka Pohlreicha a zase dostávám chuť na hlad.

Záhadná cedulka "Foto se šéfem za 2 grešle"

Kdo by se s oblíbenou kuchařskou legendou nechtěl vyfotit?! Jak tak ale stojím v řadě na foto, všimnu si zajímavé cedulky, ale žádná kasička u toho nebyla, ani žádný terminál na čip. Proto asi nikdo za fotku s šéfem neplatil (Zdeňku, není to škoda?). Pochopil jsem to tedy jako žert a foto na památku si udělal také a i za ty dvě grešle by to stálo.

Musím říci, že dojem z pana Pohlreicha mám velmi pozitivní. Oproti televizní show, ve které za každým slovem říká s nadsázkou "ty vole", ve které jej vnímám spíše jako "nějakého" pana kuchaře, který dohlíží, aby ti ostatní kuchaři vařili tak jak mají, jsem zde viděl úplně jiného člověka. Člověka profesionála s velkým charisma, osobnost na svém místě s lidským - přátelským přístupem.

Garden Food Festival

Muziko hrajte!

Jedna věc mi ale na akci tohoto typu chyběla. Hudba! K dobrému jídlu přece hudba patří! Stačilo malé pódium, dvě, tři kapelky a akce mohla pokračovat až do večera. Namísto toho se v 19 hod. areál uzavřel a ZASE šli všichni domů. Proč?! Proč jdou zase všichni domů?! Kdyby v 19 hod. začala hrát kapela, lidi to na akci "udrží" a stánky mohou nabízet dál a i prodejci by vydělali další grešle! Ne, tady se v našem malebném městečku jde zase po 20 hodině spát.

Celou akci moderovala Markéta Hrubešová, která se v roli moderátorky cítila určitě fajn, dle mého měla situaci naprosto pod kontrolou.

Kouzlo lázeňského parku

Miluju náš park. Gastronomické akci Garden Food Festival přidalo kouzlo parku punc originality a příště, až se tady bude akce opakovat, určitě rád zajdu a tísíce lidí také.

Garden Food Festival Garden Food Festival Garden Food Festival Garden Food Festival

Hodnocení akce: 92%