Náměstí Míru projde velkou proměnou
Zamezení vjezdu od pošty směrem do centra města zajížděcími sloupky nebo výstavba nové "multifunkční" tržnice. Takto by mohla vypadat budoucí podoba Náměstí Míru.

Velká proměna čeká Náměstí Míru v Rožnově pod Radhoštěm. Nejen vzhled, ale i dopravní situaci v centru řeší vedení města ve spolupráci s městským architektem. Již brzy Náměstí Míru nebude takové, jaké jej rožnováci po celá léta pamatují. V březnu se konalo veřejné projednání úpravy náměstí, návrhu městské tržnice a dopravní studie centra.

Vedení města chce také na základě podnětů veřejnosti rozšířit parkovací plochy, které v současné době chybí. Návrh architektonické studie také počítá s tím, že by chodníky i vozovka byly v jedné úrovni, oddělené by byly pouze materiálově.

Od pošty do centra už to nepůjde

Asi největším zásahem do rekonstrukce Náměstí Míru bude zamezení současného vjezdu do středu centra města a přístavba nové "multifunkční" tržnice. Vjezd do středu náměstí by mohl být regulován zajížděcími sloupky, které umožňují nebo zabraňují vjezdu a parkování v ploše. Zamezením vjezdu chce vedení města také docílit zklidnění dopravní situace.

sloupky

Novou tržnici tvořenou z ocelové konstrukce se světlíky a fasádou tvořící tahokovové panely nebo dřevěné laťování, chce město využít např. jako organizované parkoviště, plochu pro výroční trh, představení, koncerty, volební meetingy nebo při navezení písku i třeba jako beachvolejbalové hřiště.

Nová podoba Náměstí Míru v příštích letech?

Náměstí Míru