Jsme tu Všichni kamarádi, naši Zemi máme rádi
MŠ 1. máje 1153 zahájila ve školním roce 2018/2019 projekt s názvem: „Jsme tu Všichni kamarádi, naši Zemi máme rádi.“ Projekt měl naučit děti chránit matičku zemi a umět se o ni starat.

Mateřská škola 1. máje 1153 zahájila ve školním roce 2018/2019 projekt s názvem: „Jsme tu Všichni kamarádi, naši Zemi máme rádi.“ Tento projekt měl naučit děti chránit matičku zemi a umět se o ni starat. V dubnu do naší školky přitančila jarní víla, která otevřela školní zahradu a ukázala dětem, jak třídit odpad, starat se o přírodu a také jak se pracuje na zahrádce. Děti s vílou sadily do záhonů různé rostliny, jako jsou bylinky nebo květiny.

Naše školka v rámci projektu také pro rodiče uspořádala tvořivé dílničky. Cílem tvoření bylo omezit plasty: „Bez plastů nám bude líp, pojďme si to nakreslit.“ Proto si děti s rodiči ozdobili prstovými barvami plátěnou tašku, která může nahradit spoustu igelitových tašek, které napomáhají vzniku odpadu. Jako dárek si rodiče odnesli recyklované sáčky na ovoce a zeleninu, které mohou využívat při každém nákupu. Závěrem projektu třídy vypracovaly plakáty s fotografiemi, které byly součástí výstavy k projektu na chodbách naší mateřské školy.

Natálie Maléřová
 
Dalimila Čechová
ředitelka mateřské školy
1. máje 1153
Rožnov p. R.

ms01-1070x749 ms02