Jezírko v parku čeká rekonstrukce
Oblíbené a vyhledávané místečko k relaxaci projde nemalou rekonstrukcí! Co čeká jezírko v městském parku za opravy?

Tato renovace je součástí snahy o zlepšení veřejných prostranství a současně je jezírko v nevyhovujícím technickém stavu. Před samotným zahájením rekonstrukce budou na konci července provedeny přípravné práce, které zahrnují vypuštění jezírka a oplocení celého objektu. Tyto kroky jsou nezbytné pro zajištění bezpečnosti a efektivnosti rekonstrukce. Samotná rekonstrukce zahrnuje několik klíčových kroků, včetně opravy hydroizolace nebo vstupního a výstupního objektu.

Dalším důležitým aspektem je oprava kamenné zídky, která funguje jako obezdění vodního prvku. Jezírko v městském parku je jedním z nejvýraznějších prvků tohoto prostoru a má významnou roli v ochlazování okolního prostředí zejména během horkých letních měsíců. Tato lokalita je také vyhledávaným místem pro odpočinek a rekreaci obyvatel i návštěvníků města. Celková cena rekonstrukce dosahuje výše téměř 3 000 000 Kč.

Jezírko v městském parku Rožnov pod Radhoštěm

Snimek-obrazovky-2023-07-20-v-15

„Chceme, aby Rožnov byl dobrý místem pro život, a i proto je nutné udržovat veřejná prostranství jako příjemný a zejména bezpečný prostor pro trávení volného času ve městě. Rekonstrukce jezírka je nutná, jelikož technický stav je aktuálně nevyhovující. Současně jsme také museli dodržet několik podmínek od Správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Jednou z nich je termín, kdy je možné rekonstrukci provést. Ten je stanoven na 1. srpna až 30. října, a přestože zasahujeme do hlavní turistické sezóny věřím, že vše proběhne hladce a bez komplikací,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross.

Fotografie použity z videa ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - POHÁDKOVÝ PODZIM (4K | BESKYDY) se souhlasem autora.