Zájemci hlaste se! Městský úřad přijímá nové pracovníky
Nedostatek kvalifikovaných pracovníků a stoupající legislativní vytíženost úředníků, to jsou hlavní důvody rozšíření pracovních míst na městském úřadě v Rožnově pod Radhoštěm.

O této věci jednali zastupitelé města na svém posledním zasedání. Příjem nových pracovních sil by měl vyřešit problém nedostatku kvalifikovaných pracovníků. Na roky 2018 - 2020 jsou připravené dotované investiční projekty s náklady cca 350 milionů korun a právě pro tyto akce chybí potřebná pracovní síla. Proto se vedení města Rožnov pod Radhoštěm rozhodla tento problém vyřešit náborem nových pracovníků. Město tak reaguje i na dlouhodobě podhodnocený stav pracovníků na některých odborech ve srovnání s jinými městy, se stejným rozsahem agendy a počtem projektů.

Odbor rozvoje a sociální odbor

Odbor rozvoje se brzy změní na odbor rozvoje a strategického plánování, kde budou připravovány strategické plány rozvoje města, které by v současném stavu musely být zadávány externí firmě. Velké změny se týkají odboru sociálního, kde byla vytvořena nová pozice veřejného opatrovníka v rámci sociálních prací. Na útvar tajemníka byla přijata nová asistentka, dále byl přijat nový školní psycholog.

Celkový počet zaměstnanců na úřadu

Úředníků 149, dělnické pozice 15 a dělnické pozice na dotovaných místech 16.