RECENZE: Jarmark v městečku aneb jitrnici nebo jelítko?
Vánoční jarmark v Dřevěném městečku, jedna z nejoblíbenějších rožnovských akcí roku, přilákala opět davy návštěvníků nejen z České republiky, ale i zahraničí. Samozřejmě jsem zde nemohl chybět.

Jsem Rožnovákem tělem i duší a tyto akce v zimním období typu Vánoční jarmark nebo Masopust prostě miluju. A podle dnešního počtu návštěvníků v Dřevěném městečku nejsem rozhodně sám. Dnes se konal Vánoční jarmark, rozhodně nemohu chybět, takže jdu.

Už při příchodu mě popadala panika, že budu dlouho čekat v řadě, což nemám rád. Počet vozidel parkujících na různých místech ve městě napovídá tomu, že řada k pokladnám bude nekonečná. Čím víc se ale blížím k Dřevěnému městečku, panika opadává, jelikož vidím otevřenou "Pomocnou pokladnu", která přispívá k tomu, aby se návštěvník do městečka dostal dřív, než se setmí. Vstupné 100,-Kč. Ach jo. Jsem obyvatel města Rožnov pod Radhoštěm, nemohu dostat nějakou slevu? Pro nás občany a věrné návštěníky muzea by možná nebylo marné něco takového vymyslet... (říkám si v duchu).

Samozřejmě vstupné řádně uhradím a jdu dál.

jar0

Davy. Stovky návštěvníků si užívají vánoční atmosféru jarmarku, prodejci ve stáncích nabízejí své originální výrobky či pochutiny, no a já jakožto milovník teplé medoviny, ochutnávám a vychutnávám. V tom mrazivým vzduchem zavoní obzvlášť vypečené klobásky, jitrničky a jelítka. Jdu tedy po čuchu až dojdu ke stánku, kde si s velkou chutí dávám jitrnicu se zelím a chlebíkem. Mňam, dávám palec nahoru, protože ta chuť...!

jar2 jar3

Jitrnice byla výborná, je čas popojít, rožnovská zima je neúprosná. Koukám na ty naše čerty, těm je hej! Příště si na sebe vezmu taky takový kvalitní kožich :-) Tihle strašáci dodávají jarmarku opravdu nezapomenutelnou atmosféru.

jar4 jar5

Můj osobní obdiv má tento pán, zaprvé proto, že neumím hrát na flétnu (nebo píšťalu?) jako on a také proto, že se mi líbí, jak své výrobky prezentuje, s jakou trpělivostí a lidovou povahou. Mnoho zvídavých lidí jen přistoupí, aby se třeba jen podívali, co pán nabízí a odejdou, pán mezitím s naprostým klidem na píšťalky zahraje a tváří se naprosto spokojeně. Poté k němu přistupují další zvědavci a výrobky si od pána kupují. Jo a zase ten kožich, ten je super.

jar6

Je spousta důvodů, proč se na náš oblíbený Vánoční jarmark v Dřevěném městečku do Rožnova vracet. Jarmark se koná ještě zítra, tedy 16.prosince, od 9 - 16 hod. Takže pokud jste nebyli dnes, určitě zajděte zítra. Doporučuji!

Hodnocení akce: 85%