Milion korun za přípravu plánu dopravní mobility
Vedení rožnovské radnice se rozhodlo řešit problémy dopravní situace ve městě a tak chystá plán udržitelné mobility, který bude stát městskou kasu zhruba jeden milion korun.

Strategický plán dopravní mobility sahá až do roku 2035 a řeší všechny druhy dopravy v Rožnově pod Radhoštěm. Dokument se bude zabývat osobní, nákladní, veřejnou, pěší a cyklistickou dopravou. Zahrnuta v něm bude např. i problematika parkování a možnost zřízení městské hromadné dopravy. Příprava strategického plánu dopravní mobility vyjde městskou kasu zhruba na jeden milion korun českých. Pokud by radnice tento dokument ale nepřipravila, nezískala by dotaci.

Senior taxi & Senior card

Další novinkou, kterou město chystá, je zavedení Senior taxi. Tuto službu budou moci využívat nejpotřebnější občané, kteří nejsou mobilní nebo už nemohou řídit auto. Senioři budou mít k dispozici šest jednosměrných jízd každý měsíc za účelem návštěvy lékaře, úřadu či pošty, stačí když se prokážou nově vydávanou Senior card. Jedna jízda vyjde na příznivých 20 korun a cenu za kilometr pak uhradí město. Služba Senior taxi bude aktivní nejpozději do konce září letošního roku.