Hudební skupina Brachos z Rožnova představuje nový videoklip
Bratři Adam a Petr Uliční z Rožnova pod Radhoštěm vystupují pod uměleckým pseudonymem Brachos a nyní představují svůj nový videoklip k singlu Roadtrip natočený ve slunné Kalifornii.

Originální podání hudby a textů vynesla Rožnovanům i několik hudebních ocenění. V roce 2007 vyhráli soutěž na hudební televizi Óčko a jako vítězové dostali možnost hrát na show RGM Hudebních cenách této televize. Hudební minulost mají bohatou, vystupovali veřejně v několika hudebních uskupeních (Arena, Project1923, LucieLive - Lucie & Wanastowi Vjeci revival, MaryLand) nejen v České republice. Zeptali jsme se kluků na několik otázek k novému videoklipu.

Proč zrovna Kalifornie?

Na naší zemi je mnoho krásných míst, které bychom rádi viděli a poznali. Jako cílová destinace pro natočení videoklipu k singlu Roadtrip byla po bratrské dohodě jednohlasně zvolena západní Amerika, která nás svou atmosférou a barvama vždy lákala. Natáčení videoklipu pro nás bylo obrovskou výzvou, velkým dobrodružstvím a velkou bratrskou cestou.

Klip je natáčen na mnoha místech, které to jsou?

Naše cesta za novým videoklipem začala v bohatém Los Angeles, kde jsme se snažili zachytit všechna známá místa. Zpestřením bylo vidět známého herce Mickeyho Rourka, dodává Adam. Trasa pokračovala směrem do šíleného Las Vegas, dále národní parky jako Grand Canyon nebo Arches. Neposledním místem a koncovou stanicí bylo překrásné San Francisco. Ze všech míst jsme si odvezli nejen videoklip ale také přes tisíc fotografií a hlavně nezapomenutelných momentů a právě o tom "teď a tady" je i celý song. Měli jsme štěstí na počasí, které nám přálo, zároveň bylo zajímavé přejíždět z jednoho státu do druhého, kdy v jednom máte slunce, žabky a kraťasy, v druhém kalhoty, zimní bundu a sníh.

Jak dlouho jste na singlu pracovali?

Nápad se zrodil před Vánoci loňského roku.

Jaké jsou vaše vize, kam byste se chtěli s vaší hudbou posunout?

V Americe jsme se setkali s několika hudebníky a navštívili také studio v LA, kde jsme měli tu čest a možnost pobavit se nejen o tvorbě ale i propagaci hudby. Veškeré informace nás obohatili a rozšířili nám obzor jak to v hudebním průmyslu chodí. V USA mají hudebníci mezi sebou větší konkurenci, ale oproti ČR mají také daleko více prostoru se prosadit a hudbou se třeba i živit. Zároveň nás překvapilo americké rčení, že nejhorší americká garážová kapela je úměrná kvalitou nejlepší té české. Slyšet pouliční sólisty bylo mnohokrát přímo famózní. Z toho vyplývá, že pokud bychom se dostali na úroveň nejhorší americké garážové kapely, zlobit se nebudeme, dodávají se smíchem bratři Uliční.

Podívejte se na videoklip k singlu Roadtrip