UŽ SE TO BLÍŽÍ!

Tipy na výlet

Valašské Muzeum v přírodě

Valašské Muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě, založeno sourozenci Jaroňkovými je nejstarším muzeem svého druhu ve střední Evropě a zároveň největším lákadlem města Rožnova. Dřevěné městečko bylo otevřeno roku 1925 a je nejstarší expozicí Valašského muzea v přírodě. Další nádherou je Mlýnská dolina, která je naopak nejmladší expozicí VMP. V neposlední řadě stojí za zmínku Valašská dědina, která je nejrozsáhlejším areálem VMP. Interiéry obytných domů zachycují způsob bydlení od poloviny 19. století v různých sociálních vrstvách.

Jurkovičova rozhledna

Jurkovičova rozhledna

Rozhledna se nachází na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm a je unikátním architektonickým dílem s lidovými, ručně tepanými prvky, které vystihují styl Jurkovičových staveb.

Rožnovské pivní lázně

Rožnovské pivní lázně

Možná jsou Rožnovské pivní lázně prvními lázněmi zcela nového druhu. Snažíme se totiž skloubit prvky alternativního léčitelství vycházejícího z prastarých technik starých Egypťanů a východních kultur s běžnými i méně běžnými lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy. Díky osobním zkušenostem totiž hluboce věříme, že pouze skrze dosažení harmonie těla a duše lze žít šťastný život v lásce, radosti, zdraví, hojnosti a prosperitě. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pustevny - Radhošť

Pustevny

Poznejte krásu přírody na Pustevnách. Horské sídlo Pustevny leží 1018 m nad mořem a jsou vyhledávaným turistickým střediskem jak v létě, tak i v zimě. Dominantou jsou dřevěné stavby postavené v lidovém slohu. Kousek od Pusteven je Radhošť, kde se nachází proslulá socha pohanského boha Radegasta, či kaple Cyrila a Metoděje z roku 1905.

ZOO Lešná

ZOO Lešná

Máte rádi zvířátka? Chodíte rádi do ZOO? V tom případě Vám doporučujeme navštívit ZOO Lešná, určitě nebudete litovat. Patří k nejoblibenějším zahradám v republice a pro veřejnost je otevřena každý den. Seznámíte se zde s 211 druhy zvířat, uvidíte např. slony, žirafy, nosorožce, gorily a další.

Velký Javorník

Velký Javorník

Velký Javorník je nejvyšším bodem Veřovických vrchů, ležících v oblasti Moravskoslezských Beskyd v západní části Karpatského oblouku. Velký Javorník patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst v Beskydech. Pokud budete mít štěstí na hezké počasí, promítne se Vám krásný výhled na Lysou horu, Smrk, Kněhyni, Radhošť či na horský masív Ondřejník.

Zřícenina hradu Hukvaldy

Zřícenina hradu Hukvaldy

První zmínky o hukvaldském hradu pocházejí z roku 1285, jeho počátky sahají asi do poloviny 13. století. Areál hukvaldského hradu je na začátku léta dějištěm Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Na své si zde přijdou milovníci hudby a divadla.

Lysá hora

Lysá hora

Lysá hora, někdy přezdívaná jako královna Moravskoslezských Beskyd. Tento masív je od dalších částí Moravskoslezských Beskyd oddělen hlubokými údolími Ostravice, Řečice a Mohelnice. Je tvořen dominantním vrcholem Giguly (starý název obnovený Petrem Bezručem). Rozhled z Lysé hory je neopakovatelným zážitkem na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky až po Západní a Vysoké Tatry.

Soláň - Velké Karlovice

  • WEB:
Soláň - Velké Karlovice

Soláň je navštěvována celoročně. Na jaře Soláň zdobí přehlídky řemeslných ukázek prací, které jsou spojeny s jarními svátky, např. zdobení kraslic, pletení pomlázek, nebo vyprávění pamětníků. To vše za účasti významných hostů a folklórních souborů. V létě můžete být účastníky tradičního Sečení luk pod Soláněm a na podzim je pro Vás připravena nabídka programů a soutěží pro děti, které jsou spojeny se starými zvyky jako např. stříhání oveček, pečení brambor, štípání dřeva a další.

Štramberská trůba

Štramberská trůba

Štramberská trůba je dominantou nejen krásného městečka Štramberk, nad jehož severozápadním okrajem historického centra se tyčí, ale celé Lašské brány Beskyd. Trůba se stala jakýmsi symbolem kdysi mohutného hradu, malebného města a regionu. V areálu hradu je pro Vás připraveno posezení a občerstvení v Jaroňkově útulně. Na památku si zde můžete koupit krásný suvenýr.