UŽ SE TO BLÍŽÍ!
  • Právě se nacházíte:

SLAVNOSTI POD RADHOŠTĚM 2017

Koncerty, výstavy, taky besedy či sportovní události. Rožnov pod Radhoštěm si v letošním roce připomíná 750 let. K významnému výročí připravila radnice s místními kulturně-společenskými organizacemi desítky akcí.

Město Rožnov pod Radhoštěm bylo založeno v polovině 13. století, mezi lety 1246 – 1267, olomouckým biskupem Brunem ze Schaumburku.

Město bylo původně celé dřevěné a bylo založeno při Brunových kolonizačních snahách prý doslova "na zelené louce". Nedaleko založené osady se zdvihal nad řekou Bečvou homolovitý vrch sopečného původu, pojmenovaný jako Hradisko a na něm byl postaven stejnojmenný hrad. A právě zřícenina gotického hradu připomíná středověkou historii města.

V 19. století dochází v Rožnově k rozkvětu hospodářství i řemesel. Sklářské řemeslo a tkalcovství se ve městě stalo významným, mezi další významné řemesla papírna, pivovar a také známé valašské vyšívání.

5. - 6. července: Zvonečkový jarmark, Valašské muzeum v přírodě

Setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků. Ukázky tradičních řemesel s možností zakoupení si ručních výrobků. Keramické a tvůrčí dílny pro děti a jejich rodiče.

5. července: Divotvorný park, Městský park Rožnov p. R.

Zábavné odpoledne pro celou rodinu. V programu spousta spoustou dětských aktivit, soutěží, představení a workshopů, koncert Bombarďáka. V podvečer zazpívá stále populárnější idol mladé generace Sebastian. Nakonec, už spíše pro rodiče, vystoupí Lucie revival (Praha).

6. července: Valašské zkušebny, 14.00, "Teslácké náměstí" u ulice 1. máje

Valašské zkušebny - velká přehlídka rožnovských kapel se speciálním hudebním hostem – The Plastic People of the Universe. Zažijete různorodost, jaká panuje v hraní mezi místními muzikanty.

6. července: Regionální a národopisná literatura, 17.30, podkroví knihovny

Beseda o vydaných knihách v posledních dvou letech s regionální a národopisnou tématikou Valašska. Beseda je součástí programu Rožnovských slavností 2017.

7. července: Dětský den + Pohádkový les, Městský park

Celý den plný aktivit, které potěší především děti. Dopoledne se rozběhne velký dětský den v Městském parku u Hudebního altánu, odpoledne pak přijde na řadu oblíbený Pohádkový les, který skončí na Jurkovičově rozhledně na Karlově kopci nad městem.

7. - 9. července: Rožnovské slavnosti, Valašské muzeum v přírodě

Mezinárodní folklorní festival, tradiční vrchol hlavní letní sezony v Rožnově pod Radhoštěm. V roce 2017 ještě okořeněno o spojení s oslavami 750 města Rožnov pod Radhoštěm. Celkem pětidenní oslavy potrvají od 5. do 9. července 2017.

8. července: ROŽNOVSKÉ PARNÍ LÉTO 2017

Tentokrát vás parní vláček doveze přímo do epicentra vrcholu oslav 750 let - na Rožnovské slavnosti 2017. Odjezd: z Val. Meziříčí do Rožnova p.R. se jede v 9.10 a 13.10 hodin, zpět se jede v 11.00 a 15.00 hodin.