• Právě se nacházíte:

Pavlína Valigurová je Mistryní ČR v bikini fitness!

Pavlíno, kdy ses rozhodla závodit?

Myšlenku, že se chci připravit na závody v kategorii bikini fitnes jsem měla již dlouho. Ale teprve v září, loňského roku, jsem si řekla, že teď mám čas připravit se na jarní sezónu. V ten moment, kdy jsem se rozhodla zkusit si závody, mě opravdu nenapadlo, že své první závody můžu vyhrát, a budu tak patřit k těm nejlepším v tomto sportovním odvětví v Česku.

Co si představit pod pojmem bikini fitness?

Jedná se o takový sportovní modeling. Hodnotí se vyváženost a tvar postavy, úprava pokožky, make-up, chůze a celková prezentace. Ženy a dívky jsou méně osvalené, než ostatní kategorie, jako body fitness nebo kulturistika.

Kolik se zúčastnilo soutěžících?

Na pódium jsem se poprvé postavila 13. května v Bohumíně, kde probíhalo Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů. Na Moravě jsem postoupila do finále a umístila se na 5. místě, z celkových sedmnácti závodnic. O týden později v Orlové probíhalo Mistrovství České republiky, pro finalisty z Moravy a Čech, kde se utkalo nejlepších jedenáct závodnic z celého Česka. A právě na těchto závodech jsem získala titul mistryně české republiky v bikini fitness. Doposud tomu nemůžu uvěřit. Přece jenom zde byly už nejlepší závodnice a velmi vysoká konkurence. Některé bikiny měly dokonce již pár let závodních sezón za sebou. Takže měly omnoho více zkušeností, nežli já.

A příprava?

Příprava nebyla vůbec jednoduchá, ale všechno to za to stálo. A to hlavně díky Adamovi Švehlovi, který mi s přípravou pomáhal a mému příteli, který mě neustále posouval dál a ve všem mi pomáhal. Mé zázemí bylo ve sport centru LIFT & FIT v Rožnově pod Radhoštěm. Je tu skvělá atmosféra, a proto jsem to nevzdala. Stále byli kolem mě skvělí lidé, kteří mě motivovali a podporovali. Za to jim děkuji.

Začátkem ledna mi začala dieta. Skladba potravin se pro mě extra nezměnila, pouze se ponížil příjem sacharidů a tuků. Nejkrizovější byl ovšem měsíc před závody, kdy strava už byla opravdu utažená, zintenzivňovaly tréninky a postupně odcházela i energie. Práci a své klienty jsem se snažila trénovat do poslední chvíle, což bylo občas náročné na psychiku a přepadaly mě myšlenky ukončit přípravu. Ale nevzdala jsem to a vyhrála jsem. Jak sama nad sebou, tak nakonec i nad všemi ostatními. Je to úžasný pocit vědět, že jste neselhali, dotáhly vše do konce, a nakonec si na hrudi vezete domů zlatou medaili a obrovský pohár ze sportu, který tak milujete.

Zdroj: Pavlína Valigurová